آزمایشگاه

 

مسئول آزمایشگاه : آقای موسی نوری

 کاردان آزمایشگاه

تلفن محل کار:37226001 الی 6  داخلی 275

آزمایشگاه بیمارستان امام خمینی(ره) اسفراین یکی از بخش های مهم در بیمارستان می باشد که با بهره گیری از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و تشخیصی و با کادری مجرب و کارآزموده در 3 قسمت بستری، سرپایی وپاتولوژی، همواره آماده ی خدمت رسانی با رعایت اصول کیفی به مراجعه کنندگان محترم می باشد.

این آزمایشگاه آماده ارائه خدمات شبانه روزی به بیماران اورژانسی و تصادفی در تمام ایام  سال می باشد.

آزمایشگاه بیمارستان دارای بخش های بیوشیمی ،هماتولوژی ،ایمنی شناسی ، هورمون شناسی ، میکروب شناسی ،انگل شناسی و پاتولوژی است وانواع ازمایشات شامل چربی خون ،قندخون ،تیروئید ،ادرار ،مدفوع ،کلیه و کبد ،زردی نوزاد ،هپاتیت B  ، هپاتیت C، کم خونی و تعیین گروه های خونی در این آزمایشگاه انجام می شود.

ازمایشگاه در بخش بیوشیمی دارای سه دستگاه ، در بخش هماتولوژی دو دستگاه ،در بخش هورمون شناسی با دو دستگاه الایزا ریدر و الایزا واشر و در بخش پاتولوژی دارای یک دستگاه میکروتوم و یک دستگاه تیشو پروسسور می باشد ،که موجب رشد کیفیت انواع آزمایش ها شده است و با راه اندازی این دستگاه ها تمامی آزمایش های سرولوژی و هورمونی به صورت اتوماتیک و سیستمی انجام وباعث افزایش کیفیت برش بافت ها و تسریع در جواب دهی نمونه های پاتولوژی و امکان شناسایی گونه های بیشتری از میکروب شده است.

کلیه مراجعین اعم از مراکز درمانی و پزشکان دیگر می توانند همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 9:30 لغایت 10 صبح به بیمارستان مراجعه و در واحد آزمایشگاه پذیرش شوند.