اخبار > ثبت موفقیتی دیگر در بیمارستان اسفراین :


ارسال به دوست     نسخه چاپي


 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

ثبت موفقیتی دیگر در بیمارستان اسفراین :

کیست تخمدان و آپاندیسیت به روش لاپاراسکوپیک جراحی شد.

⭕️برای اولین بار در اسفراین انجام جراحی کیست تخمدان و آپاندیسیت یک بیمار به روش لاپاراسکوپیک

🔶به گزارش وب دا ، متخصص و جراح عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین از انجام جراحی همزمان کیست تخمدان و آپاندیسیت برای اولین بار در اسفراین به روش لاپاراسکوپیک خبر داد و گفت:انجام جراحی کیست تخمدان و آپاندیسیت به روش لاپاراسکوپیک جزو جراحی های پیشرفته لاپاراسکوپی محسوب می شود.

🔷دکتر جواد میرزاپور با اشاره به اینکه بیمار خانمی ۴۰ ساله بود که با درد شکم مراجعه و در بررسی ها مشخص شد علاوه بر آپاندیسیت، یک کیست تراتوم مچور (  Mature teratoma)نیز دارد ،افزود: با فراهم شدن تجهیزات و امکانات لازم در اتاق عمل، بسیاری از عمل ها جراحی به روش لاپاراسکوپیک در این بیمارستان انجام می شود که جراحی با این روش، به علت استفاده از ابزارهای پیشرفته و دقت بالا عوارض کمتری نسبت به روش های دیگر دارد.

🔶وی کاهش درد بعد از جراحی ،کاهش ریسک عفونت و آسیب به بافت های دیگر بدن از قبیل چسبندگی و آسیب به احشا داخلی،کاهش میزان ماندگاری در بیمارستان و ترخیص زودهنگام بیمار و توانایی انجام فعالیت های طبیعی بعد از عمل را از مزایای جراحی به روش لاپاراسکوپیک برشمرد.

🔰لازم به ذکر است که در حال حاضر جراحی های لاپاراسکوپیک متعدد از جمله کیسه صفرا ، کیست تخمدان و آپاندیسیت در این مرکز به صورت روتین صورت می گیرد.

١٠:٤٣ 1401/03/25 / شماره: ٧٥١٠ / تعداد نمایش: 22 / گروه خبری: بیمارستان امام خمینی ره