اخبار > 💫جراحی کیست حجیم تخمدان به روش لاپاروسکوپی در شهرستان اسفراین


ارسال به دوست     نسخه چاپي


 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

💫جراحی کیست حجیم تخمدان به روش لاپاروسکوپی در شهرستان اسفراین

 

📍کیست تخمدان چپ ۷ سانتی متری بیمار جوان اسفراینی با استفاده از لاپاروسکوپ جراحی شد.

 

♦️دکتر جواد میرزاپور ، متخصص جراحی عمومی بیمارستان امام خمینی اسفراین در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: بیمار خانم ۲۶ ساله با دردهای مزمن لگنی در اثر کیست حجیم تخمدانی بود که بدلیل عدم پاسخ به درمان های مختلف دارویی به مدت یکسال، مورد عمل جراحی قرار گرفت.

 

♦️ وی افزود:این جراحی به دو روش باز و لاپاراسکوپی قابل انجام است  که روش لاپاراسکوپی- که در بین عموم جامعه به غلط ، با نام جراحی لیزری شناخته می‌شود - با سه الی چهار سوراخ کوچک نیم تا یک سانتی متری روی شکم صورت می‌گیرد.

 

♦️متخصص جراحی بیمارستان، کاهش محسوس درد و عوارض بعد از عمل بدلیل عدم وجود برش ، کاهش مدت عمل به حدود ۳۰ دقیقه و عدم آسیب به بافت تخمدان ها بدلیل دقت بالاتر اعمال لاپاراسکوپی، نتیجه بهتر از لحاظ زیبایی ، کاهش دوران نقاهت به کمتر از ۲۴ ساعت پس از عمل و ترخیص بیمار حدود ۶ ساعت پس از عمل از بیمارستان را از مزایای عمل لاپاراسکوپی عنوان کرد.

 

♦️دکتر جواد میرزاپور با بیان اینکه بسیاری از اعمال جراحی این مرکز با همین روش در حال انجام است ،افزود: جراحی کیسه صفرا ، آپاندیسیت ، کیست ها و توده های تخمدانی و رحمی، Tube ligation ، جراحی‌های تشخیصی و برخی از انواع فتق های شکمی و ... و از جمله اعمالی است که با روش لاپاراسکوپی انجام می شود.

 

 

١٠:١٩ 1400/02/11 / شماره: ٦٧٩١ / تعداد نمایش: 54 / گروه خبری: بیمارستان امام خمینی ره