اخبار > 💢بازگشت سلامتی به بیمار اسفراینی


ارسال به دوست     نسخه چاپي


 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

💢بازگشت سلامتی به بیمار اسفراینی

بانوی اسفراینی به سلامت به آغوش خانواده بازگشت.

🔰دکترعادل رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با اعلام این خبر گفت: بیماری 41 ساله که با شرایط بسیار بد و با درگیری 90 درصد ریه به دنبال بیماری کرونا به بیمارستان مراجعه کرده بود،پس از 54 روز بستری با تلاش های تیم درمانی و دکتر فاطمه رضاپور متخصص داخلی این بیمارستان ،به سلامت به آغوش خانواده بازگشت.

 

🔶دکتر فاطمه رضاپور متخصص داخلی بیمارستان با بیان اینکه پس از مراجعه بیمار ، درمان های اولیه برای او شروع شد ،گفت: شرایط بیمار با درمان های اولیه نسبتا بهترشد ولی بهبودی کامل حاصل نشد.

 

🔶وی افزود: پس ازبررسی وارسال ازمایشات به مشهد مشخص شد که بیمارعلاوه بربیماری کرونا ،به عفونت نادر و فرصت طلبی به نام (CMV) یا سایتومگالوویروس مبتلا شده است که این بیماری در افراد با ضعف سیستم ایمنی مثل افراد مبتلا به ایدز یا مبتلا به سرطان می تواند بسیار خطرناک باشد.

 

🔶دکتر رضاپور با اشاره به اینکه پس از بررسی آزمایشات و شروع درمان برای بیمار ،خوشبختانه بیمار پاسخ بالینی خیلی خوبی در درمان تزریقی داشت ،گفت:سرانجام پس از 54 روز بیمار با حال عمومی خیلی خوب  از بیمارستان ترخیص شد.

 

🔶متخصص داخلی بیمارستان ضمن تشکر از حوزه ریاست بیمارستان جهت تهیه داروی بیمار و بهبود شرایط بالینی آن و پرسنل پرتلاش بخش های کرونا و ICU  ، این مژده را به همشهریان اسفراینی داد که شاید در مجهزترین بیمارستان ها هم این بیماری تشخیص داده نمی شد که خوشبختانه در این بیمارستان با این امکانات هم می توان کارهای بزرگی را انجام داد.

 

 

٠٨:٤٥ 1399/10/20 / شماره: ٦٦٢٤ / تعداد نمایش: 30 / گروه خبری: بیمارستان امام خمینی ره