اخبار > 💢تومور مثانه بیمار اسفراینی در بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با موفقیت جراحی شد.


ارسال به دوست     نسخه چاپي


 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

💢تومور مثانه بیمار اسفراینی در بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با موفقیت جراحی شد.

تیم پزشکی بیمارستان به سرپرستی دکتر نادیا نیک روش متخصص ارولوژی موفق شدند تومور بیمار  78 ساله اسفراینی  را با موفقیت جراحی کنند.
♦️به گزارش وبدا ، رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با بیان اینکه شهروند اسفراینی که مدت ها با تومور مثانه دست و پنجه نرم میکرده است با علائم  هموگلوبین ۳/۹ ،ادرار کاملا خونی ،کاهش سطح هوشیاری به اورژانس بیمارستان مراجعه می کند، گفت :  کادر درمان در این بیمارستان بلافاصله  سرم تراپی را  برای بیمار آغاز و با خون تزریق شده و اقدامات حمایتی هموگلوبین مریض را به ۹ رساندند.
♦️دکتر عیسی توحیدی  با اشاره به اینکه در ادامه درمان این مرد 78 ساله ، بیمار به اتاق عمل منتقل و تومور از بدن او خارج شد ،افزود : بعد از گذشت چند روز از جراحی، بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شد.
♦️دکتر نادیا نیک روش متخصص اورولوژی بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین که این عمل را با موفقیت انجام داد ضمن قدردانی از تیم جراحی گفت : جراحی انجام شده به صورت بسته و (بدون برش جراحی) انجام شد و توده 3 در 3 سانتی متری مثانه وی با موفقیت خارج شد.
♦️وی تجهیزات مورد نیاز این جراحی را دستگاه های رزکتوسکوپ و اندوویژن نام برد که  خوشبختانه در این بیمارستان موجود است، افزود : درمان تکمیلی این بیمار به روش ایمنوتراپی،شیمی درمانی داخل مثانه ای یا رادیکال سیستکتومی است که زیر ساخت های آن در شهرستان فراهم است.
♦️متخصص اورولوژی بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین سرطان مثانه را  هفتمین سرطان بدخیم شایع در مردان و یازدهمین سرطان شایع صرف نظر از جنسیت در مرد و زنان دانست.

٠٩:٣٠ 1399/06/15 / شماره: ٦٤١٣ / تعداد نمایش: 37 / گروه خبری: بیمارستان امام خمینی ره