اخبار > مراقبت و درمان بیماری ناشی از کرونا ویروس بعد از گذشت 100 روز در اسفراین


ارسال به دوست     نسخه چاپي


 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

مراقبت و درمان بیماری ناشی از کرونا ویروس بعد از گذشت 100 روز در اسفراین

رئیس بیمارستان اعلام کرد:بیماری ناشی از ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و بستری بیماران نیز ادامه دارد.

نظر به اینکه انتقال بیماری از فرد بیمار به انسان سالم صورت می گیرد ارتباط مستقیم با بیمار از طریق عطسه و سرفه و ترشحات الوده بیمار بسیار جدی گرفته شود.

همچنین تماس با اشیا آلوده ،سطوح نیز می تواند تا مدتی ویروس را در خود نگهداری کند لذا توصیه به شستن مرتب دست ها با آب و صابون و موادضدعفونی کننده لازم است.

از انجایی که رفت و امدها و مشاغل از ابتدا اردیبهشت در سطح شهرها  زیادشده با استفاده از ماسک و ضدعفونی مرتب دست ها را همشهریان جدی بگیرند و گروه های حساس شامل زنان باردار ، سالمندان ،افراد دارای فشارخون بالا ،بیماری های قلبی و عروقی ،دیابت و بیماری زمینه ای تنفسی قبلی دارندو همچنین بیماران خاص ،بیمارانی که کورتون مصرف می کنند ،سابقه بدخیمی یا پیوند اعضا دارند با حساسیت بیشتر و دقت کامل و رعایت نکات بهداشت فردی می توانند از بیماری ایمن بمانند.

اکنون با گذشت 100 روزاز شیوع بیماری کرونا آمار مراجعه کننندگان ادامه دارد ولی توصیه می شود با توجه به امادگی ،تجربه و تجهیز مراکز درمانی به ویژه بیمارستان به هیچ عنوان افراد مشکوک و دارای علائم مراجعه خود را به تاخیر نیندازند و سریعا جهت معاینه و ویزیت پزشک مراجعه نمایند.زیرا شناسایی و درصورت نیاز بستری بیماران با فرم های شدید بیماری در اولین فرصت نتایج درمانی بسیار خوبی دارد و از عوارض جدی و مرگ و میر جلوگیری می کند.

کرونا هم مانند سایر بیماری ها یک بیماری است و انگ اجتماعی نیست و همه افراد می توانند مبتلا شوند لذا لازم است بدون ترس یا خجالت حهت درما ن مراجعه نمایند و همه افراد این را می دانند که این کمکی به خود و بقیه افراد جامعه که از شیوع و سرایت این بیماری جلوگیری گردد.

 

 

 

٠٩:٤٩ 1399/02/08 / شماره: ٦٢٥٢ / تعداد نمایش: 154 / گروه خبری: بیمارستان امام خمینی ره