اخبار > دومین عمل پیشرفته سرطان حنجره استان خراسان شمالی در شهرستان اسفراین انجام شد .


ارسال به دوست     نسخه چاپي


 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

دومین عمل پیشرفته سرطان حنجره استان خراسان شمالی در شهرستان اسفراین انجام شد .

 

♦️دکتر سیداحسان امیری زاد متخصص گوش و حلق و بینی بیمارستان موفق شد دومین بیماری که مبتلا به سرطان پیشرفته حنجره و نای شده بود را نیز با موفقیت جراحی کند.

 

♦️به گزارش وب دا،دکتر توحیدی رئیس بیمارستان امام خمینی ره اسفراین با بیان اینکه اولین عمل سرطان حنجره نیز سال گذشته در این بیمارستان توسط همین متخصص با موفقیت انجام شد ، گفت:امسال نیز این بیمارستان توانست دومین مورد جراحی موفقیت آمیز سرطان حنجره را توسط دکتر سیداحسان امیری زاد  متخصص گوش، حلق و بینی اسفراین به نام خود ثبت کند.

 

♦️دکتر عیسی توحیدی با اشاره به اینکه بیماری ۵۹ ساله دارای سرطان پیشرفته حنجره با درگیری نای و قسمتی از حلق با اختلال تنفسی تحت عمل جراحی ۱۰ساعته قرار گرفت،گفت:این عمل سنگین و پرریسک که حدود ۴۴ درصد مرگ و میر داشته است، تنها در مجهزترین مراکز دانشگاهی بزرگ کشور قابل انجام است.

 

♦️متخصص گوش و حلق و بینی اسفراین نیز درباره این عمل می گوید:این بیماری به دلیل دست اندازی تومور به راه هوایی و ایجاد تنگی شدید در مسیر تنفس برای بیمار مشکلات شدید در نفس کشیدن به وجود اورده و به تدریج باعث انسداد کامل راه هوایی می گردد و درصورت عدم انجام جراحی جز سرطان های مهاجم و کشنده می باشد.

 

♦️دکتر سیداحسان امیری زاد با اشاره به اینکه در این عمل کل حنجره و قسمتی از نای و دیواره جانبی حلق برداشته شده زنجیره لنفاوی دوطرف گردن اطراف عروق بزرگ خارج شده و با فلاپ پوستی عضلانی عضله قفسه سینه بازسازی شده و یک سوراخ دائمی در راه هوایی ایجاد میشود،گفت: در مرحله بعد  با تعبیه پروتز  مخصوص تکلم امکان نسبی تکلم به بیمار داده می شود، اسم علمی و پزشکی عمل " توتال لارنژکتومی پارشیال فارنژکتومی با دایسکشن دوطرفه گردن و بازسازی با فلاپ پکتورالیس ماژور " میباشد. بیمار در حال حاضر از بیمارستان با حال خوب مرخص شده و دوران نقاهت خود را سپری می کند و اماده اقدامات پس از عمل با توجه به گسترده بودن سرطان میباشد.

 

١٠:١٧ 1399/01/18 / شماره: ٦٢١٨ / تعداد نمایش: 124 / گروه خبری: بیمارستان امام خمینی ره