اخبار > با حضور متخصص ارولوژی در اسفراین انجام شد :


ارسال به دوست     نسخه چاپي


 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

با حضور متخصص ارولوژی در اسفراین انجام شد :

🔺درمان موفقیت آمیز بی اختیاری ادراری 

🔺برای اولین بار در شهرستان اسفراين با حضور متخصص ارولوژی در بیمارستان جراحی بی اختیاری ادراری در زنان با موفقیت انجام شد.

 

🔺رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با بیان اینکه در سهمیه جذب متخصص در اسفراین به تازگی متخصص ارولوژی در این بیمارستان جذب شده است، گفت : برای اولین بار در این شهرستان با حضور متخصص ارولوژی ، جراحی بی اختیاری ادراری در زنان با موفقیت انجام شد.

 

🔺دکتر ناهید شمسا با اشاره به اینکه تاکنون چنین  جراحی در خراسان شمالي انجام نشده است، افزود : این جراحی موفقیت آمیز توسط دکتر نادیا نیک روش انجام شد.

 

🔶متخصص ارولوژی بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین  علت بی اختیاری ادراری در زنان كه به دو نوع استرسي و ارجنسي  دانست و گفت : حاملگي،زایمان، افزایش سن ، کاهش سطح هورمون، افتادگی مثانه و رحم  از دیگر عوامل این بیماری در زنان است.

 

🔶دکتر نادیا نیک روش افزود: بي اختياري ارجنسی با درمان خوراكي و يا تزريق داخل مثانه به صورت آندوسكوپي قابل درمان است  اما بی اختیاری ادراری استرسی نیاز به عمل جراحی دارد که با نظر پزشک به كمك mesh كه با وسيله هاي مخصوص جايگذاري ميشود و یا با استفاده از بافت طبیعی بدن قابل درمان است.

 

🔶وی مدت زمان انجام این جراحی را حدود 2 ساعت  عنوان کرد و گفت : تجهیزات موردنیاز برای انجام این عمل جراحی Uphold,Nazca,TOT و TVT ميباشد كه در اتاق عمل فراهم است.

 

 

٠٩:٤٢ 1398/11/19 / شماره: ٦٠٩٨ / تعداد نمایش: 138 / گروه خبری: بیمارستان امام خمینی ره